Nově tedy máme na našich stránkách zavedeno HERNÍ FÓRUM, kde se ukládají nejen soukromé ale i skupinové hry.

Cora + Elissa + (Erik)

Erik
    Erik
    Admin

Poèet pøíspìvkù : 783

Cora + Elissa + (Erik) - Stránka 6 Empty Re: Cora + Elissa + (Erik)

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 3:39 pm

Sledovala jsem to mládě, jak k ní přiběhlo a bezradně kňučelo. Nebyl hrozba, na rozdíl od těch vlků, ti se na mě mohli vrhnout. Rozhlédnu se okolo, ale nikoho neuvidím. Můj pohled opět sklouzne na tu holku a usměji se. Bavilo mě dívat se, jak trpí. Začnu se šíleně smát a sehnu se k ní. Líbil se mi její bolestný křik a tak jsem jí opět chtěla zatlačit na hrudník. Do cesty mi ale skočilo to vlče, viděla jsem strach v jeho očích, ale přesto na mě vrčelo a bránilo ji. Zavrčím a vycením na něj zuby, ucouvne, ale zůstane před ní stát. Bylo to zvláštní, nemělo nejmenší šanci a přesto jí bránilo. Uteklo by, kdybych na něj zaútočila? Mělo odhodlaný výraz ochránit svou matku. Chránilo ji stejně jako já Elissu. Natáhnu k němu ruku, ale zarazím se. Několikrát zamrkám a poté se podívám na Coru.
    „Coro! Proboha, jsi v pořádku?“ vyjeknu a rozhlédnu se kolem. Po bestii nebylo ani stopy. Kleknu si ke Coře a podívám se na její zranění. Co mám dělat? Lehce jsem panikařila a moc nepomáhalo, že mě k ní Enzo nehctěl pustit.
    „Neboj se, chci jen pomoct,“ řeknu konejšivě a podívám se na Coru. „Co mám udělat?“ zeptám se bezradně.
    Erik
    Erik
    Admin

Sledovala som bezbranne Enza. Proti nej nemal šancu ale aj tak ma chránil. „Enzo prosím ujdi.“ Poviem zúfalo. Nechcela som o neho prísť. Chcela som sa za každú cenu postaviť. A aj sa mi to podarilo ale počula som prasknutie a ja som opäť spadla na zem. Keď vidím ako k nemu naťahuje ruku tak dostanem strach. „Nie neubližuj mu prosím!“ Vykríknem zúfalo. Zrazu sa ma ale Elissa opýta či som v poriadku. Pokrútim hlavou. „Nie mam zlomenú ruku a rebrá. Nemôžem sa postaviť.“ A potom tú ruku čo mám zdravú natiahnem k Enzovi a pohladím ho. „Tu sa nedá nič robiť. Musí sa mi to zahojiť.“ Povzdychnem si a potom si uvedomím že som mala možnosť vidieť kitsune v akcii.
    Erik
    Erik
    Admin

Začínala jsem tak trošku panikařit, musela jsem něco udělat, ale nevěděla jsem co. Každý pohyb pro ni bude bolestivý, ale nemůžu ji tady nechat jen tak ležet. Skousnu si ret a sednu si vedle ní na zem.
    „Nemám tě někam odnést? To hádám ještě zvládnu,“ řeknu potichu a upřu na ni svůj pohled. Najednou se zarazím a vyděšeně se na ni podívám.
    „Tohle jsem ti neudělala já, že ne?“ začnu zběsile pátrat v mé paměti, ale nedokázala jsem si vzpomenout na nic, co Kitsune dělala. Schovám si obličej do dlaní a začnu vzpomínat na to poslední, co si pamatuji, většinou to pomohlo. Enzo utekl. Ta potvora mě chtěla zabít. Cora za mě schytala ránu a byla v bezvědomí. Pomaličku si začnu vybavovat, co Ktisune udělala a opět pocítím strach.
    „Ta potvora pořád žije,“ zašeptám a nervózně se podívám tím směrem, kde zmizela.
    Erik
    Erik
    Admin

Keď vidím ako Elissa začína panikáriť tak si povzdychnem. „Upokoj sa všetko bude dobré neboj sa.“ Pousmejem sa. Potom sa opýta či ma nemá niekam odniesť. A ja som si nebola istá či by to dokázala. „Neviem či je to dobrý nápad. Mohla by si si ublížiť.“ Povzdychnem si. Nejako to zvládnem a prejdem sama do mesta. Opýta sa či mi to neurobila ona a ja sa pousmejem. „Neboj sa toto mi spravil ten vlk.“ Poviem aby som ju upokojila že ona s tým nič nemá spoločné. Keď povie že tá potvora žije tak prikývnem. „Ano ale hádam sa už nevráti. A keď ano tak ju zabijeme raz a navždy.“ Potom si ale spomeniem čo povedala kitsune a vzdychnem si. Mala pravdu na vlkodlaka to bolo slabé. Nevedela som sa brániť a zbytočne som ohrozila ostatných. Asi by som sa už nemala hrať na hrdinku a nechať to na tých čo sú v tom dobrý ako je napríklad kitsune. Tá si s tým vlkom poradila. Aj keď schytala pár rán ale zvládla to lepšie ako ja. Ja som neschopná.
    Erik
    Erik
    Admin

Oddechnu si, když zjistím, že za to nemůžu já a na tváři se mi objeví úsměv, který ale opět rychle zmizel, když jsem se podívala, v jakém stavu je Cora.
    „O mě se neboj, neumím bojovat jako Kitsune, ale stále se můžu přeměnit,“ řeknu jí zamyšleně kleknu si vedle ní. Pomaličku jí pomůžu posadit se a zamračím se, když uvidím její smutný výraz.
    „Ať ti Kitsune řekla cokoliv, nezabývej se tím, chtěla ti jen ublížit, ona… Se v tom vyžívá,“ řeknu jí a pousměji se. Pořád jsem si ty události nedokázala moc dobře vybavit, ale vím, jak se chovala v jiných situacích. Všechny urážela a vyžívala se v utrpení jiných.
    „Pokud se proměním třeba na… koně, myslíš, že budeš schopná se udržet na mých zádech?“ Zeptám se s nadějí v hlase. To by byla ta jednodušší možnost, druhá byla, že bych se částečně změnila na nějaké zvíře, abych získala jeho sílu a odnesla bych ji v náručí, jenže… Po městě jsem tak jít nemohla.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 3:40 pm

Povzdychnem si. Videla som na nej že je odhodlaná ma odniesť za každú cenu. Takže hocijaké protesty boli márne. „Dobre teda.“ Poviem rezignovane. Keď mi pomôže posadiť tak mi neujde výkrik od bolesti. Toto bolo dosť vážne a ja som nevedela či vôbec zvládnem prenos do mesta. Potom začne rozprávať o kitsune.„To sa nedá lebo mala pravdu. Ako vlkodlak nestojím za nič. Nedokázala som vás ochrániť. A nebyť kitsune tak ten vlk by nás asi všetkých zabil.“ Poviem smutne. Lenže nemohla som za to že nerada bojujem ale teraz som si uvedomila že niekedy boj je nevyhnutný a preto by som mala trénovať. Potom povie že by sa premenila na koňa a mňa by odniesla na chrbte. Lenže som nevedela či by som sa udržala na nej s jednou rukou zdravou. „No ja neviem či to pôjde. A navyše ako by som na teba vyliezla?“ Opýtam sa a pozriem sa na ňu smutne.
    Erik
    Erik
    Admin

Poslouchala jsem ji a smutně sklopím hlavu.
    „Jsem na tom stejně, nikdy jsem nedokázala nic udělat sama. Vždycky mi pomáhali sourozenci, nebo mě chránila Kitsune. Kdybych… Byla statečnější, nemusela bych být v blázinci kvůli mé rozdvojené osobnosti. Jenže i když se mě ten idiot pokusil ubodat, jen jsem se dívala a utíkala, nic jiného. Kdyby mi tehdy nezachránila život…“ řeknu potichu a zavrtím hlavou, abych ty vzpomínky dostala z hlavy.
    „Můžeme trénovat spolu, obě přece chceme být silnější,“ řeknu a usměji se na ni. Potom sklopím hlavu a zavřu oči. Pokud se neudrží na mých zádech, odnesu ji. Částečná přeměna byla pro mě horší, ale co, zvládnu to. Moje tělo se začne pomalu měnit, byla jsem teď vyšší a moje tělo bylo mohutnější, na hlavě jsem měla bílé, medvědí uši a mé ruce se také změnily, pokryla je bílá srst a byly mnohem mohutnější. Otevřu oči a podívám se na sebe, to by šlo. Opatrně podsunu jednu ruku pod Cořiné lopatky a druhou pod kolena.
    „Teď to zabolí, ale musím tě odsud dostat,“ řeknu jí a opatrně jí zvednu a rozejdu se k městu. Snažila jsem se s ní co nejméně hýbat, abych zmírnila bolest.
    Erik
    Erik
    Admin

Potom sa dala do rečí Elissa a ja som ju počúvala. A trochu sa pousmejem. Bolo dobré že sme na tom boli rovnako. „To je hrozné.“ Poviem a povzdychnem si. Ale keď povie že môžeme trénovať spolu tak sa pousmejem a prikývnem. „To je super nápad. Rada budem s tebou trénovať.“ Už teraz som sa na to tešila ako budeme spolu trénovať. Potom som ju sledovala ako sa mení. Teda iba čiastočne. Vyzerala celkom zaujímavo ale bola pekná. Keď mi začne dávať ruku pod lopatky a nohy tak sa snažím zadržať výkrik od bolesti. Bola to hrozná bolesť. Keď povedala že to zabolí tak som len prikývla. „Ja viem.“ Poviem a zatnem zuby. Zdravou rukou som sa jej chytila okolo krku. Vedela som že sa snaží aby ma to nebolelo ale nešlo to stále to bolelo. „Počkaj ale ako to spravíme keď prídeme do mesta?“ Opýtam sa a pozriem sa na ňu. A zatínala som zuby od bolesti. Musím to vydržať domov a potom už bude dobré. No lenže ako to zvládnem doma keď Gab tu teraz neni a Elissa sa musí večer vrátiť do liečebne inak by bolo zle.
    Erik
    Erik
    Admin

Rozejdu se lesem a snažím se jít rychle, ale zároveň jsem to nesměla přehnat. Věděla jsem, že každý silnější otřes způsobí Coře větší bolest. I tak jsem viděla, jak zatíná zuby. Nelíbilo se mi to, ale bylo to nutné. Cítila jsem úzkost, nesnášela jsem, když byl někdo okolo mě zraněný. A hlavně ne někdo, koho jsme považovala za mého přítele. Udělala toho pro mě tolik, dokonce mě přijala do smečky a já za to byla vděčná.
    „Omlouvám se, vím, že to bolí, ale musí to být,“ zamumlám spíše pro sebe než pro ni. Zeptá se, co uděláme ve městě, neodpověděla jsem, sama jsem to nevěděla, ale něco musím vymyslet, nenechám ji tady.
    „Napadá mě zavolat sanitku, ale… Nebude to podezřelé? Pokud vím, vlkodlaci se léčí rychleji a… Však víš, obyčejní lidé a nadpřirozeno nejde dohromady,“ řeknu na konec a rozhlédnu se okolo. Už jsme se blížily ke kraji lesa.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 3:41 pm

Vedela som že iná možnosť neni a tak som len potichu trpela. A snažila som sa nejako tú bolesť pretrpieť. Povzdychnem si a keď sa mi ospravedlní tak sa pousmejem. „Ja viem. A nemusíš sa ospravedlňovať.“ Pousmejem sa a keby som nemala tie bolesti tak som si to nosenie užívala. Takto by som sa nechala nosiť stále. Asi budem bývať zranená aby ma mohli takto nosiť na rukách. Potom povie že zavolá sanitku ale že či to nebude nápadné. „Nie nevolaj. Keby sa dalo aby si ma odniesla domov. To by bolo najlepšie.“ Poviem ale keď vidím ako je premenená tak si povzdychnem. Vedela som že takto nemôže ísť do mesta. A potom ma napadlo niečo. „Ty sa premeníš a stopneme auto. Čo ty na to?“ Opýtam sa a pozriem sa na ňu. Myslela som si že tento plán by bol omnoho lepší ako ísť cez mesto v takejto podobe.
    Erik
    Erik
    Admin

Přikývnu a zamyslím se nad jejím návrhem.
    „Dobře, ale co když bude chtít zavolat sanitku, nebo hůř, policii? Jen se na nás podívej, jsi domlácená a já mám na sobě nespočet škrábanců… No můžeme to zkusit, ale jestli to bude nějaký úchyl, počítej s tím, že se zase objeví Kitsune a já ji nezastaví… A ani ty ne,“ povzdechnu si, měla jsme strach o Coru, ale asi to byla jediná možnost. Dojdu na kraj lesa a rozhlédnu se, nikdo tu nebyl. Tiše si povzdechnu a změním se zpátky do lidské podoby. Do teď byla pro mě Cora lehká, ale teď jsem zafuněla a pokousané rameno mě ihned začalo bolet. Zasyčím a ucítím, jak se mi z rány opět spustila krev. Ale Cora trpěla mnohem více než já. Zatnu zuby a rozejdu se s ní v náručí dál.
    „Kudy k tobě domů?“ procedím skrz zuby a skousnu si ret. Tady byla malá pravděpodobnost, že narazíme na nějakého řidiče, musela jsme dál do města. Nehodlala jsem tady čekat, až někdo náhodou projede kolem a ani nezastaví. Ucítím, jak mi ze rtu teče krev, nejspíš jsem si ho prokousla. Nevšímám si mých zranění a odhodlaně vykročím dál do města. V žilách mi začne kolovat adrenalin, který mi tu námahu ulehčí a alespoň trošku znecitliví bolest.
    Erik
    Erik
    Admin

Potom začnem váhať či to bol dobrý nápad ale potom ma niečo napadne. „Ak zavolajú políciu a budú sa vypytovať tak im povieme že nás napadol vlk.“ Ono to aj čiastočne bola pravda. Na to že by sa objavila kitsune len prikývnem. Teraz ma viac zaujímala Elissa ktorá sa premenila a ja som videla aké má problémy. „Elissa daj ma dole prosím.“ Poviem zúfalo. Bála som sa o ňu a navyše keď jej začala tiecť krv z ramena a s úst tak som dostala strach. „Elissa prosím.“ Prosila som ju zúfalo a začala som sa mrviť. A aj keď som mala riadne bolesti chcela som aby ma pustila dole. Lenže som videla že moje námietky boli zbytočné Elissa ma ďalej niesla v náručí a pritom sa ma opýtala kadiaľ ku mne domov. Povzdychnem si a prestanem sa mykať. A potom jej poviem ako sa dostane ku mne domov.
    Erik
    Erik
    Admin

Začne sebou škubat, pevněji ji sevřu, aby mi nevypadla, ale dávám si pozor, abych jí neublížila. Tiše zavrčím a s odhodlaným výrazem jdu dál. Nakonec sebou přestane škubat a rezignuje. Řekne mi kde bydlí a tak se tam ihned vydám. Stále jsem zatínala zuby, nebyla zase tak moc těžká, ale zranění mi to ztěžovaly. Pálilo mě celé tělo a po čele mi tekl pot. Tiše zavrčím a na vteřinku zavřu oči. Byli jsme už jen pár desítek metrů od jejího domova. Kolem nás bylo stále více chodců a překvapeně se na nás koukali. Jeden se mě zeptá, jestli nemá zavolat sanitku, ale jen zavrtím hlavou, aby to nedělal. Postarám se o ni sama!
    „Tady?“ zafuním a zastavím se před nějakým domem, doufala jsem, že jsme na místě, jestli ne, další delší cesta by mě už nejspíš zabila. Obrazně řečeno.
    „Které patro?“ Zeptám se ještě a tiše doufám, že neřekne to nejvyšší.
    Erik
    Erik
    Admin

Povzdychnem si a len som sa jej držala jednou rukou. Druha mi visela a pohupovala sem a tam. Pohľady ľudí som ignorovala a nevšímala som si ich. A keď sa nás jeden opýta ťi nemá zavolať sanitku tak len pokrútim hlavou. Ale Elissa to vybavila za mňa a ja som bola rada. Len som sa bála čo bude keď prídeme domov. Predsa obe by sme sa mali poriadne umyť a ošetriť rany ale vedela som že to bude problém. Keď prídeme k domu a ona sa opýty či je to tu tak prikývnem. „Ano. Kľúče mám vo vrecku.“ Poviem a pousmejem sa. Keď sa opýta na poschodie tak pokrútim hlavou. „Stačí keď ma položíš na gauč ktorý je v obývačke.“ Poviem a pousmejem sa. Potom sa s tou zdravou rukou pokúsim z vrecka vytiahnuť kľúče ale robilo mi to veľké problémy. Ale našťastie sa mi ich podarilo vytiahnuť a podať Elisse.
    Erik
    Erik
    Admin

Podá mi klíče a já ji opatrně postavím na zem, stále jsem jí jednou rukou podpírala a druhou otevřu dveře. Jakmile se mi to podaří, opět ji zvednu do náruče. Jakmile napnu sval na rameni, vystřelí mi rukou palčivá bolest. Tiše vyjeknu, ale ihned si skousnu ret. Vejdu dovnitř a kopnu do dveří, aby se za mnou zavřely, poté rychle odklopýtám ke gauči a Coru opatrně položím. Sotva ji pustím, dopadnu do sedu na zem a zhluboka se nadechnu. Nebyla jsem na tohle zvyklá a ruka mě teď děsně pálila. Dám si chvilku na uklidnění a poté se postavím.
    „Máte lékárničku, nebo tak něco?“ zeptám se a rozejdu se k místnosti, která vypadala jako koupelna. Pustím studenou vodu a namočím do ní ruce, opláchnu si obličej a zadívám se na můj odraz v zrcadle. Ušklíbnu se a raději vykouknu ze dveří, podívám se na Coru a čekám, jestli mi dá instrukce, kde něco najdu.
    Erik
    Erik
    Admin

Keď ma postavila na zem tak sa mi trochu podlomia kolená. Ale našťastie ma držala a tak som nespadla. Sledovala som ju ako odomkla dvere a otvorila ich. Potom si ma znova zobrala na ruky. „Elissa ale tento kúsok by som už prešla.“ Povzdychnem si lebo som na nej videla ako sa trápi. Je to všetko moja vina. Mala som bojovať lepšie a nie hneď takto skončiť. Nakoniec ma odniesla na gauč kde ma položila. Keď som ale videla ako si sadla na zem tak som sa prudko posadila. A to som nemala robiť. Do celého tela mi vystrelila obrovská bolesť a ja som sa neubránila výkriku. „Elissa si v poriadku?“ Opýtam sa jej ale potom už sa stavala na nohy. Potom spadnem na gauč a vzdychnem si. „Lekárničku máme v kúpelke.“ Poviem a povzdychnem si. Mala som pocit že tým prudkým pohybom som si to ešte zhoršila. Teraz ma bolelo aj dýchanie a to nebolo dobré.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 3:42 pm

Nelíbily se mi ty výkřiky plné bolesti, které se ozvaly pokaždé, když Cora nějak více pohnula svým tělem.
    „Lež prosím klidně, ještě si to zhoršíš,“ řeknu tak trošku zoufale a začnu prohledávat koupelnu. Nakonec najdu lékárničku a otevřu ji. Vezmu nějaké hadříky a namočím je do teplé vody. Dojdu za Corou a zadívám se na ni.
    „Nevím co mám dělat,“ zakňučím, dokázala jsem vyčistit rány, ale jak si mám sakra poradit se zlomenými kostmi? Začnu vzpomínat, co v takových chvílích dělají doktoři. Většinou zlomeninu zafixují. V lékárničce uvidím velký kus látky a tak s ním Coře opatrně zafixuji zlomenou ruku. Mělo by se jí tak alespoň trochu ulevit.Jenže co se dělá se zlomenými žebry? Musejí se narovnat, ale spíš bych jí ublížila, bude to muset srůst samo. Vezmu hadřík a vyčistím ji tržné rány od zubů a drápů, dám na ně desinfekci a ty hlubší obvážu obvazem. Nakonec si začnu čistit vlastní rány. Vydezinfikuji si ty menší a zarazím se u rány na rameni. Zatnu zuby a začnu ji čistit. Bolelo to, ale nic co by se nedalo vydržet. Když se ale kůže dostane do kontaktu s dezinfekcí, vyjeknu a škubnu sebou. Roztřesenýma rukama všechno odložím, sednu si na zem a zády se opřu o gauč, na kterém ležela Cora.
    „Nepotřebuješ něco?“ zeptám se unaveně a zavřu oči.
    Erik
    Erik
    Admin

„Ja viem a prepáč už sa nepohnem.“ Poviem keď mi povie aby som ležala kľudne že si to iba zhorším. Povzdychnem si a ostanem ležať na gauči. Potom ostane chvíľu ticho a až po chvíľke vyjde z kúpelky aj s lekárničkou. Pousmejem sa na ňu a keď príde ku mne a začne mi ošetrovať rany tak zatínam zuby lebo to štípalo. Potom povie že nevie čo má robiť a ja sa len pousmejem. „To nevadí. Ono sa to zahojí za pár dní samo.“ Povzdychnem a keď spevni ruku tak to bolo omnoho lepšie aspoň mi už nelietala sem a tam. Potom začne seba ošetrovať a zamračím sa. Keď vidím čo spraví tak jej chcem pomôcť ale nemôžem sa pohnúť a to ma sralo. „Elissa si v pohode?“ Opýtam sa a natiahnem k nej zdravú ruku a pohladím ju po vlasoch. Keď sa ma opýtala či niečo nechcem tak pokrútim hlavou. „Nie ďakujem Odpočiň si.“ Poviem a pousmejem sa.
    Erik
    Erik
    Admin

„Ano jsem v pořádku, jen to trochu pálí a štípe,“ řeknu a pokusím se o úsměv. Odpoví, že nic nechce, pousměji se a přikývnu, odpočinek by se hodil. Postavím se na roztřesené nohy a odklopýtám k sedačce. Svalím se na ni a schoulím se do klubíčka.
    „Budeš v pořádku, že ano?“ zeptám se tiše, musela jsem znít jako malé, vystrašené dítě a taky jsem se tak cítila. Povzdechnu si a zavřu oči, byla jsem vyčerpaná.
    „Na chvilku si zdřímnu, kdyby jsi něco chtěla, vzbuď mě a nedělej žádné blbosti. Probuď mě, i kdyby jsi třeba chtěla na záchod, pomůžu ti tam. Nechci aby sis s těmi kostmi hnula ještě více. Prosím, slib mi, že mě probudíš ať to bude i sebemenší prkotina,“ zaprosím a upřu na ni svůj prosebný pohled. Nechtěla jsem, aby se jí něco stalo. Na mě mi tolik nezáleželo, já byla v pohodě, jen unavená.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 3:43 pm

Prikývnem. „To je pochopiteľné. Ale ono to prejde.“ Pousmejem sa a sledovala som ju ako odišla k sedačke. „Ano za pár dni budem v poriadku.“ Ubezpečím ju a pousmejem sa. Keď vidím že zatvorila oči tak sa pousmejem. Potom ma začne prosiť aby som ju zobudila keď budem niečo chcieť. „Dobre sľubujem že ťa zobudím keby niečo. A ty sa poriadne vyspi.“ Pousmejem sa a potom sa trochu uvelebím aby som mala dobrú polohu. Aj keď ma to zabolelo ale nebolo to hrozné. Potom sa pozriem na Elissu a pousmejem sa. „Vyspi sa.“ Poviem jej aby sa nebála spať. Ja tiež asi zaspím ale neviem či to pri tej bolesti dokážem.
    Erik
    Erik
    Admin

S úsměvem přikývnu a teď už trochu klidnější zase zavřu oči. Chvíli se mi nedařilo usnout v cizím prostředí, ale Cořina přítomnost mě uklidňovala. Nakonec se mi podaří usnout a dopřeji si tolik potřebný odpočinek.
    Probudím se nejspíš až za pár hodin, soudě podle toho, že se venku již trochu stmívalo. Povzdechnu si a protáhnu se. Můj pohled ihned sklouzne na Coru.
    „Jak je ti? Máš hlad?“ zeptám se a kleknu si vedle gauče. V tu chvíli mi zakručí v břiše a rozhlédnu se po místnosti. Zaujme mě kuchyň a opět se podívám na Coru.
    „Udělám nám něco k jídlu, obě to potřebujeme,“ řeknu jí s úsměvem a vydám se do kuchyně, první ale napustím sklenici plnou vodu a odnesu ji Coře. Opatrně ji pomůžu posadit se a dám ji sklenici do zdravé ruky.
    Erik
    Erik
    Admin

Elissa zaspala a ja som ležala na gauči a dívala som sa do stropu. Pri tom som rozmýšľala čo budem robiť tie dni čo tu budem takto ležať. A hlavne čo spravím keď Elissa odíde. Sama sa o seba nepostarám. Povzdychnem si a začínala som sa nudiť. A to som tu ležala len pár hodín. Po pár hodinách sa Elissa zobudí a hneď ku mne príde. Opýta sa ma čí mám hlad ale než stihnem niečo povedať tak sa postaví a povie že niečo spraví a odíde do kuchyne. Povzdychnem si a znova sa pozriem do stropu. Čo budem robiť keď tu Elissa nebude? Ako sa dostanem do kúpelky? Ako sa prezlečiem? Mala som milión otázok na ktoré som nevedela odpoveď. Teraz keď som potrebovala Gaba tak ako na potvoru tu nebol.
    Erik
    Erik
    Admin

Odejdu zpátky do kuchyně a po chvilce přehrabování najdu těstoviny. Dám je vařit a mezitím udělám omáčku z osmaženého masa a nějaké zeleniny. Jakmile jídlo dokončím, odnesu dva talíře do obývacího pokoje. Jeden položím Coře do klína a podám ji lžíci. Sama se pustím do své porce.
    „Pokud se ti bude špatně jíst, řekni, pomůžu ti,“ řeknu a rychle dojím i zbytek mé porce. Zanesu talíř do kuchyně a položím ho do dřezu. Hned se vrátím za Corou a chvíli pozoruji, jak jí, než se ušklíbnu a sednu si na kraj gauče.
    „Chceš s tím pomoct?“ zeptám se mile a stále ji pozorně sleduji. Musela mít stále bolesti. Proč mě to nenapadlo dřív? Můžu ji dát nějaké léky proti bolesti, určitě nějaké mají!
    „Máš něco proti bolesti? Mohlo by to pomoct,“ řeknu a postavím se na nohy.
    Erik
    Erik
    Admin

Keď mi dala vodu tak som sa napila aj keď s problémami ale napila. Potom odišla do kuchyne variť. Povzdychnem si a cítila som sa hrozne. Začínala som byť nervózna a zúfala. Potom prišla Elissa s jedlom a povedala že mi pomôže ak sa mi bude zle jesť. Na to len prikývnem a pozriem sa na jedlo. Potom začnem so zdravou rukou jesť. Jasné že ma to bolelo ale zvládala som to. Elissa to mala zjedené hneď len ja som sa s tým trápila. Keď sa opýta či chcem pomôcť pokrútim hlavou. „Nie ďakujem.“ Pousmejem sa a potom prikývnem. „V lekárničke by malo niečo byť.“ Poviem a povzdychnem si. Bola som zúfala a nervózna. Chcela som chodiť a nie tu ležať ako nejaký mrzák. Od nervov buchnem do gauča a jedlo spadne na zem. Vzdychnem si a snažím sa postaviť aby som to upratala.
    Erik
    Erik
    Admin

Přikývnu a rozejdu se k lékárničce, začnu se v ní přehrabovat a konečně najdu léky proti bolesti, když zaslechnu hlasitou ránu. Prudce se otočím a uvidím, jak se Cora snaží zvednout z gauče, na zemi byl rozbitý talíř s jídlem. Rozběhnu se k ní a dám si pozor, abych do toho nestoupla.
    „Zůstaň ležet,“ řeknu a položím ruku na její rameno. Zatlačím ji zpátky na gauč, aby nevstávala a potom se na ni starostlivě podívám.
    „Co se stalo?“ zeptám se jí a nakloním hlavu na stranu. Kleknu si před gauč a starostlivě se na ni zadívám. Trápilo jí něco? Vezmu ji za zdravou ruku a lehce jí ji stisknu, chtěla jsem jí ukázat, že tady pro ni jsem a jen tak neodejdu. Může se na mě spolehnout.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

Právě je Sun Nov 17, 2019 11:28 pm