Nově tedy máme na našich stránkách zavedeno HERNÍ FÓRUM, kde se ukládají nejen soukromé ale i skupinové hry.

Elissa + Erik

Erik
    Erik
    Admin

Poèet pøíspìvkù : 783

Elissa + Erik - Stránka 4 Empty Re: Elissa + Erik

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:24 pm

Poslouchala jsem ho a jakmile domluvil, zastavila jsem se. Chvíli jsem koukala před sebe, než se prudce otočím a naštvaně se na něj podívám.
    „Ne, nechci aby přišla, už nikdy. Dělám věci, které nechci, můžu ti ublížit! Nenávidím ten pocit, že nemůžu nic dělat, vidím jen útržky, víš jaké to je sledovat své vlastní tělo, jak si dělá, co chce? Nechci nikomu ublížit, nikdy jsem nechtěla! A hlavně tobě ne, jsi první, kdo se ke mně chová jako k osobě a ne jako k vrahovi, nebo zrůdě, nechci ti ublížit!“ zařvu na něj a přilákám pozornost několika doktorů, kteří se k nám pomalu rozejdou. Nevšímala jsem si jich a stále jsem Erika propalovala pohledem.
    „Jestli ti ublížím… Nevím co potom…“ zašeptám a svěsím hlavu. Až teď si všimnu, že se celá třesu, nejspíše z toho vzteku. Ani jsem nevěděla, proč mě to tak vytočilo. Chtěl mi pomoct, to jsem chápala, ale bála jsem se. Bála jsem se o něj, ale taky jsem se bála svého Alter ega. Nevěděla jsem, čeho všeho je schopná a taky mě děsilo, že vznikla kvůli mě. CO když nejsme tak odlišné, jak si myslím? Rychle zavrtím hlavou a opět probodnu mého doktora pohledem. Čekala jsem, co mi na to řekne.
    Erik
    Erik
    Admin

Upřeně se na ni zadívám, čekal jsem co mi odpoví a následoval ji v tichosti. Náhle se však zprudka otočila a probodla mě naštvaným pohledem. To bylo poprvé co se na mě naštvala, co se mračila když jsem nepočítal její Alter Ego. Okamžitě zvýšila hlas. Nikdy nebyl tak hlasitý jako teď, na chvíli jsem na ni vyvalil oči. Co to povídá? Nechce aby přišla a bojí se ji. Její Alter Ego si dělá co chce, to co by většinou neudělala. Vyjela po mě jestli vím jak se cítí když si její tělo dělá co chce. Ano zažil jsem to při prvních přeměnách, kdy jsem své podoby nedokázal ovládat, ale jako člověk jsem se s tím ještě nesetkal a věděl jsem že nesetkám. Chtěl jsem něco namítnout, chtěl jsem uznat že má pravdu, že nevím jak se cítí, ale když mi dá šanci to pochopit, možná jí na to jednou odpovím. Pozorně jsem poslouchal každé její slovo, díval se do jejich očí které se na mě mračily. Nechce nikomu ublížit, nechce ublížit mě. Poslouchal jsem ji dál a nevěřil vlastním uším. V téhle dívce bylo něco více než si všichni ostatní mysleli. A šlo to vidět, jenom si to nedokážou přiznat, protože to nevidí, nerozumí tomu. Stála tam a propalovala mě pohledem.
    Několik doktorů se k nám rozešlo a proto jsem se pomalu vydal k ní a dal si prst před pusu na znamení aby byla potichu. Aby tolik nekřičela, nechtěl jsem aby se přibližovali, mohlo se stát něco co nechtěl nikdo z nás.
    „Hleďte si svého!“ zasyčím na ně důrazně a výhružně a poznám že se z nich pár zastavilo. Potom upřu svou pozornost na opět na Eliss. Jestli mi ublíží, neví co potom. Celá se třásla a byla vytočená. Nedovolil bych aby někomu ublížila, o sebe jsem se nebál ale spíše bych měl mít jako doktor strach o ní. A taky že měl, nerad bych aby se moje pacientka ze zoufalosti z toho že je nebezpečná zabila. Kdo ví co by potom udělalo její Alter Ego?
    „Chceš se odtud dostat?“ položím ji přímou otázku a svěsím ruce podél těla a zahledím se ji zpříma do očí.
    Erik
    Erik
    Admin

Naznačí mi, abych byla potichu, místo toho na něj ale zavrčím. Přiblíží se ke mně a zasyčí na doktory, aby si hleděli svého. Stále jsem se na něj vzdorovitě dívala a čekala, co udělá. Jeho slova mě ale zarazila. Samozřejmě že chci odtud, mohla jsem, ale bála jsem se, že někomu ublížím. Udělám krok dopředu, teď jsem stála těsně před ním. Koutkem oka jsem zahlédla, jak ostatní doktoři zpozorněli a opět udělali pár kroků k nám, jeden se dokonce rozběhl do budovy. S povzdechem si opřu hlavu o Erikův hrudník a nadechnu se jeho vůně, smíchané s cigaretovým kouřem. Už mi tolik nevadil, otupoval mi čich a já potom nevnímala tolik pachů.
    „Ano, chci odtud pryč, ale pokud by to znamenalo, že ohrozím lidi tam venku, raději zůstanu tady,“ zašeptám tak, aby to jenom on slyšel.
    „Pomůžeš mi s tím?“ zeptám se ho téměř zoufale a zvednu hlavu, abych na něj mohla upřít svůj pohled. Musela jsme teď vypadat jako nakopnutý pes. Nebo v mém případě liška. Stále jsem zkoumala jeho výraz, bavilo mě dělat to co on. Pozoroval mě, zkoumal mé chování a mou osobnost, proč bych nemohla dělat to stejné?
    Erik
    Erik
    Admin

Stála těsně u mě a vzdorovitě mi hleděla do očí. Chtěla odtud jít pryč, chtěla ale bez toho aby ohrozila lidi tam venku. Zůstala by raději tady? Mé překvapení opadne a můj pohled se vrátí do stálého klidu, tak jako vždy. Zvedne pohled od země a zadívá se na mě skoro až zoufale. Jestli ji s tím pomohu? Neukážu ani kapku lítosti a nakloním se ještě blíže k ní, jen o kousíček ale i tak to bylo poznat.
    „Tak potom přestaň dělat tyhle hysterické scény, nepomáháš,“ syknu a ukážu prstem na budovu kam před chvíli vletěl jeden z doktorů. Určitě šel pro pomoc, sice jsem nerozuměl tomu proč… Krucinál, proč mě nenechají dělat svou práci tak nejlépe jak umím a musí se pořád do všeho plést?! Vytáčelo mě to, poprvé jsem byl opravdu vytočený, ne kvůli ní ale kvůli tomu maníkovi, který za chvíli přiletěl z budovy s tím že pomoc už je na cestě. Zastavil se na půl cesty ode mě, ale já se otočil zády od Eliss a rozešel se přímo k němu. Stisknu ruce v pěst a zastavím se až u něj. Chytnu ho za plášť u krku a přitáhnu ho k sob blíž.
    „Přestaňte se mi plést do mojí práce, běžte raději číst ty vaše knihy které se řídí většinovým názorem, jen se mi prostě nepleťte do práce když ji mám pod kontrolou, nepomáháte tím ani sobě, ani jí,“ zasyčím a nemám daleko od toho ho praštit, ale včas se ovládnu a pustím ho. Vyděšeně se na mě podívá a ostatní zůstanou v pozoru. Ano, neovládl jsem se, už mě to rozčilovalo. To by ještě scházelo aby se okoušeli spacifikovat mě.
    A teď mě omluvte, jdu pokračovat ve své práci," hlesnu a pokusím se o něco uvolnit. Otočil jsem se opět k Eliss a už s klidem se rozešel k ní. Kdyby tu vyběhli s injekcemi, akorát by všechno pokazili, nesnášel jsem to jejich nelogické jednání. I když… mohl jsem je za jejich omezenost vůbec odsuzovat? Zatraceně!
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:25 pm

Nahne se o kousek ke mně a řekne mi, že tím co dělám, nepomáhám. Byla jsem si toho vědoma, ale v tu chvíli mi to nemyslelo. Tiše si povzdechnu a nadechnu se, abych mu odpověděla, když se vrátí jeden z doktorů s tím, že pomoc je na cestě. Svěsím hlavu a zůstanu stát na místě. Budou se na mě vždycky dívat jako na nebezpečného vraha. Slyšela jsem, co mu Erik řekl, ale neobtěžovala jsem se vzhlédnout. Jen jsem pozorně poslouchala, jestli neuslyším přibližující se kroky. Nechtěla jsem, aby se přibližovali. Naštěstí jediný kdo se ke mně rozejde je Erik, jakmile seřve ostatní. Tiše si povzdechnu a kopnu do kamínku na zemi, chvíli sleduji jak se kutálí a potom se otočím směrem k budově.
    „Asi bych se raději měla vrátit do pokoje,“ řeknu bez náznaku jediné emoce v hlase a rozejdu se zpátky do mého pokoje. Vím, že mě bude Erik následovat. Nechtěla jsem jít zpátky, ale taky jsem nechtěla Erikovi způsobit další problémy. Měla jsem strach, že pro něj budu moc velká přítěž a raději můj případ předá někomu jinému. Myslím, že dalšího doktora jako je on už nedostanu, proto jsem nechtěla, aby odešel. Nevěděla jsem, co se mu honí v hlavě a co si o mě myslí. Jsem pro něj jenom přítěž?
    Erik
    Erik
    Admin

Nadzvednu obočí nad tím co řekne a rozejde se zpátky do pokoje. Ani jediný náznak emoce, jen čistý pohnutek k tomu udělat to co je nutné nebo co se jeví nutným. Chvíli jsem zůstal stát a hleděl na ni, než jsem přidal do kroku a natáhl ruku abych ji chytil za levý rukáv.
    „Ne,“ odseknu na její větu a zastavím se. V ruce však stále držím její rukáv a donutím ji aby se zastavila. Potom si ji obejdu tak abych stál před ní a podívám se ji do očí, nevím však jestli se ona bude dívat do těch mých.
    „První pravidlo naši spolupráce – neposlouchej je,“ hlesnu k ní potichu a jistě a potom její ruku pustím.
    „Druhé pravidlo naši spolupráce – nevěř jim,“ oznámím a potom přešlápnu na místě a sjedu pohledem k zemi u které ale zůstanu jenom na malou chvíli.
    „Třetí pravidlo naši spolupráce – zapomeň na to co si myslí,“ hlesnu a ohlédnu se okolo. Situace už se uklidnila a ostatní si začali hledět svého, jenom nás koutkem oka se tak pozorovaly, kdyby náhodou.
    „Čtvrté pravidlo naši spolupráce – Pamatuj si že nikdo nemá úplnou pravdu,“ dořeknu a nakonec ji opět chytím za rukáv a rozejdu se do zdejšího parku který byl v areálu léčebny. Spíše jsem ji vlekl za rukáv a doufal že potom půjde sama. Nic víc jsem neříkal, jenom jsem v tichosti kráčel vstříc druhé brance.
    Erik
    Erik
    Admin

Zaslechnu za sebou rychlé kroky a poté mě chytí za rukáv. Otočím se na něj a pomalu zvednu hlavu. Díval se mi zpříma do očí, nechtěl mi dovolit se vrátit. Začne mi říkat pravidla spolupráce a já na každé přikývnu. Dořekne všechna pravidla, ale zůstanu stát na místě, nevěděla jsem, co chce teď dělat, ale dal jasně najevo, že do pokoje se nevrátím. Opět mě chytí za rukáv a někam se rozejde. Chvíli jsem se nechala táhnout, potom se ale dobrovolně rozejdu. Sledovala jsem jeho záda a přemýšlela, proč to vlastně všechno dělá. Měl by snadnější život, kdyby neřešil moje problémy. Na druhou stranu to byla jeho práce, ale ostatní doktoři si ji ulehčili a odmítli můj případ vzít. Tiše si povzdechnu a sleduji naše okolí. Projdeme jakousi brankou do parku a já se rozhlédnu okolo. Bylo to tady prostorné a měla jsem dobrý rozhled na okolí. Byla jsem ráda, když jsem věděla, co se kolem mě děje, ale nechtěla jsem být na očích. Proto jsem raději byla na stromě, než na zemi. Předejdu Erika a sama se vydám dál do parku. Úzkost z předchozí události ze mě už začínala opadat a já si opět užívala přírodu okolo mě. Věděla jsem však, že mě ještě čeká rozhovor o mém Alter egu. Nechtěla jsem o tom mluvit, ale Erik byl přesvědčený, že to pomůže.
    „Měli bychom jí dát jméno,“ řeknu a otočím se na něj.
    „Je zvláštní pořád říkat: ta druhá, nebo Alter ego,“ dořeknu mojí myšlenku a upřu svůj pohled na Erika.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:26 pm

Zhluboka se nadechnu a zamyslím se nad celou situací a přístupem jaký jsem měl. Byl jsem rozhodnutý Elisse pomoct tak nejlépe jak to jenom dokážu. Ale bez její spolupráce to půjde těžko. Oproti některým, stále měla tu šanci dosáhnout svobody, jiní ji neměli a nemohli mít za činy které se jeví tak hrůznými že nad tím lidský rozum zůstává stát. Na vteřinu jsem si vzpomněl na svého otce, který už šestnáct let trčí v blázinci s tím, že už se z toho nikdy nedostane. Potom se zadívám na Eli, která si opět začala užívat zdejší krajiny. Vzal jsem ji tady schválně, už jenom protože bylo léto a park byl v létě opravdu krásný. Také jsem mířil na místo kde nebude moc lidí. Jenže v tom se na mě otočí s otázkou a vytrhne mě z myšlenek.
    "Hmm, souhlasím. Napadá tě nějaké vhodné? zeptám se a sám zamyslím nad nějakým jménem které by se dalo použít. Na to jaký prý byla blázen měla dobré nápady, reakce i odezvy. Byl jsem za to opravdu rád. Na má pravidla přikývla a já doufal že se jich bude držet. Protože to bylo v tomhle areálu opravdu důležité. Důležité pro to aby se dostala ven. Nu a také důležité pro to, aby se částmi z nich řídila i tam veku až jednoho dne opustí zdi této léčebny. Byla někde přede mnou a já ji sledoval, její pohyby které byly zase o trochu jistější. Už z ní nejspíše opadl stres a vztek z minulé události. I já jsem byl zase klidnější a proto jsem si zapálil cigaretu. Škrtnu a potáhnu. Bylo tady mnoho stromů, ale byly rozestavěné dál od sebe aby bylo vidět mezi ně i z dálky. Pár listí se při poryvu prudšího větru vznášelo mezi nimi a tráva tady byla až překvapivě udržovaná.
    Erik
    Erik
    Admin

Pokračovala jsem dál parkem a přemýšlela nad vhodným jménem. Jak jen pojmenujete svoje Alter ego, které je lehce šílené, agresivní, drzé a nemá morální zábrany? Na druhou stranu mě ale chránila, to se musí nechat. Jenže jsem si to nevybrala. Měla jsem teď ochránce dva, ji a polární lišku, jako každý zvěromág. Tiše si povzdechnu a v tom mě to napadne. Proč ji prostě nepojmenovat Kitsune? Takhle budu mít lišky dvě… Tak trochu. Usměji se nad mými myšlenkami a otočím se s úsměvem na Erika. Šla jsem teď pozadu a tak trochu jsem doufala, že se o něco nepřerazím.
    „Budu jí říkat Kitsune,“ oznámím mu a chvíli sleduji výraz, než se opět otočím, abych viděla na cestu. Stále mi v hlavě zněl ten jeho nápad, že se s ní chce setkat… Stále se mi nelíbil, ale byla jsem ochotná to probrat. Zhluboka se nadechnu a zvážním.
    „To co jsi říkal předtím… O tom, že chceš mluvit s mým Alter egem… Pokud jsi si tím opravdu jistý, můžeme to zkusit, ale nejsem si jistá, že s tebou bude chtít mluvit. Jen nevím, jak to… spustit. Tedy, ano mohla bych to teoreticky udělat záměrně, ale už si znovu nechci přehrávat ty… vzpomínky,“ řeknu a sklopím pohled k zemi.
    „Někdy svou paměť vážně nenávidím,“ zamumlám a zatnu ruce v pěst.
    Erik
    Erik
    Admin

Stále jsem přemítal nad jménem, ale nakonec jsem přestal a nechal jej na ní. Přece jenom to byla její část, její Alter Ego. Věděl jsem že přijde na něco co se jí bude zamlouvat. Ne – Byl jsem si tím jistý. Zhluboka se nadechnu čerstvého vzduchu skoro bez efektu vzhledem k tomu že hned na to si znovu potáhnu z cigarety. očima jsem pozoroval okolí a sledoval osoby které byly v dálce. Kdy jsem se vůbec naposledy takto procházel? Byla to už dlouhá doba. Eliss se obrátila ke mě a chvíli kráčela pozadu. Dával jsem pozor jak na to co říká tak i na cestu, která za ní byla abych ji v případě nutnosti upozornil. Když však vyřkne jméno, kterým ji bude říkat, zvednu v překvapení obočí.
    „Liška?“ hlesnu překvapeně, potichu a potom se doširoka usměji. „Líbí se mi to, má to své kouzlo,“ dodám a potom když se obrátí, zadívám se na její způsob chůze, na její záda a ty dlouhé vlasy v barvě jantaru. Opět promluví a já si opakovaně potáhnu.
    „Mimo to že se mě předtím pokusila zabít se mnou také komunikovala, je to jenom teorie ale vypadalo to že ji moje otázka rozhodila,“ hlesnu nakonec a zadívám se do země. Už jsem se nedíval s jistotou, ale na moment jsem jenom zmateným pohledem brázdil zem. Mýval jsem slabší chvilky ale byly výjimečné. většinou netrvaly déle jak pár sekund a nikdo si jich nevšiml. Rychle však tenhle pocit zaženu a obrním se svou jistou stránkou.
    „Říkám si to samé,“ hlesnu a znovu si prohlédnu areál. Můj pohled nakonec opět stane na jejím těle a tehdá si povšimnu že svírá ruce v pěst.
    Erik
    Erik
    Admin

Ještě chvíli jsem se dívala na prašnou cestu, než jsem se otočila na Erika. Tiše si povzdechnu a pohled mi padne na lavičku kousek od nás. Udělám k ní pár kroků a usadím se, hned na to poklepu na místo vedle sebe, aby si také sedl.
    „Někdy bych vážně některé věci ráda zapomněla, ale nejde to, pamatuji si všechno a ubíjí mě to. Teď už je to lepší, pamatuji si do detailu jen to, co chci, dříve jsem si však pamatovala… všechno,“ řeknu potichu. Pohled obrátím k modravé obloze a lehce se pousměji.
    „No, jsem si jistá, že vymyslíš něco, co způsobí, že se s Kitsune prohodíme. Jen buď opatrný,“ řeknu mu ve snaze změnit téma a poté se ještě zamyslím, nad tím, co řekl.
    „Opravdu s tebou mluvila? Nepamatuji si to. Mám z té chvíle jen malé, nesouvisející útržky. Mimochodem, líbí se ti to jméno? Proč tě tak překvapilo?“ Zeptám se ho teď už trochu veseli a na tváři se mi opět objeví úsměv.
    Erik
    Erik
    Admin

Opět se na mě dívala a já opět přemýšlel. Sice už nad jinou věcí ale i tak jsem nedokázal alespoň na chvíli zastavit tok myšlenek co se mi honil hlavou. Potřeboval jsem neustále přemýšlet, nad něčím, nad hloupostmi, drobnostmi, a maličkostmi. Prost nad čímkoli, jenom hlavně přemýšlet. Pohled upřu na lavici, na kterou si Eliss po chvilce sedne. Překvapí mě když poklepe na místo vedle sebe ale neváhám a posadím se. Bylo fajn že si alespoň k tělu pustila mě, i přesto že jsem byl psychiatr v bílém plášti. Začne ke mě promlouvat a já se zaposlouchám do jejího příjemného a klidného hlasu. Byl jsem na tom podobně, ne sice úplně stejně protože jsem si neprožil věci jako ona, ale i to své co jsem uvnitř sebe nosil stačilo. Ale já byl příliš ať už chytrý nebo hloupý že jsem se nenechal ovládat svým smutkem a bolestí. Smířil jsem se se světem jako takovým a sám se sebou, proto jsem dokázal získat onu jistotu které ostatní nerozuměli.
    „Je to prokletí, ale i dar zároveň,“ ano dříve jsem si myslel že jde čistě o prokletí, ale každá mince má dvě strany. Každá. Zhluboka se nadechnu a naposledy potáhnu z cigarety, než ji zahodím a zašlápnu. Byla si jistá že něco vymyslím, že najdu nějaký způsob a já ji nechtěl brát iluze a proto jsem jenom tiše přikývl a zamyslel se. Jedno jsem však věděl jistě, že se opravdu snažit budu. Opět se zadívám na zem pod našima nohama a potom když se mě zeptá jestli jsem s ní opravdu komunikoval a seznámí mě s tím že si pamatuje jenom útržky, zvednu k ní pohled a olíznu si suché rty.
    „Opravdu se mnou komunikovala, nevím čím to bylo ale komunikovala,“ odpovím s jistotou v hlase a pousměji se pro trochu důvěry pro ni. Takže jaký bude můj další krok? Pomyslím si ale v tom opět promluví a já se zahledím do dálky před sebe. Moje jantarové oči se zalesknou.
    „Líbí se mi, mám lišky rád.“ odpovím a stále neměním úhel pohledu s jakým se dívám na okolí v dálce. Zahlédnu vránu která se v dálce usadila na větvi částečně oschlého stromu. Ozvalo se hlasité zakrákaní které se rozlehlo parkem.
    „Jsou hrdé a nezkrotné, využívají svoji lstivost k přežití a svým půvabem dokáží obelstít i celý svět.“
    Erik
    Erik
    Admin

Vypadal stále tak zamyšleně a chvilku to vypadalo, že ho něco trápí. Sledovala jsem jeho výraz a pozorně poslouchala to, co mi říká. Doufala jsem, že se díky němu naučím i něco o sobě. Mohlo by mi to hodně pomoci. Pousmál se na mě a já za každým jeho slovem nebo činem viděla tu neoblomnou jistotu. Bylo to velice zvláštní, ale taky uklidňující. Zajímalo by mě, jestli i já budu někdy tak rozvážná a jistá, hodně věcí by to usnadnilo, potom bych měla chladnou hlavu i ve vyostřených situacích a nemusela bych mít problém s Kitsune. Bylo zvláštní ji pojmenovat, teď mi připadala jako normální osoba a plně jsem si uvědomovala její existenci. Bylo to, jako bych předtím předstírala, že není, že neexistuje a pořád mám vládu nad vším co dělám. Nebyla to ale pravda, ale až teď jsem se rozhodla s tím něco dělat. Erik mi dodal chybějící odvahu a hlavně naději. Konečně jsem opět měla naději, že všechno bude v pořádku, naději, kterou jsem ztratila, když matka zemřela. Tiše si povzdechnu, když se mi vybaví její hlas, úsměv, dokonce i vůně. V tomhle měl opět pravdu, byl to dar i prokletí. Díky mojí mysli jsem nikdy nemohla zapomenout na mé blízké, které jsem ztratila, bohužel jsem si pamatovala i to špatné. Zavrtím hlavou a opět se začnu soustředit na Erika. Mluvil o liškách a podle toho co říkal, je měl opravdu rád.
    „Máš pravdu, přesně takové jsou,“ odpovím s úsměvem. „Trošku mi je připomínáš,“ dodám s úsměvem a zadívám se mu do očí.
    „I tvoje oči vypadají spíše jako oči lišky. A tím nemyslím jen barvu. Máš v nich velmi inteligentní, bojovný a lstivý výraz,“ dořeknu s úsměvem a pohodlně se opřu na lavičce. Užívala jsem si ten pocit volnosti, když jsem si dívala na blankytné nebe. Teď jsem neviděla žádný plot, nic mě neomezovalo. Nad hlavou mi přeletělo spadané listí a já ho pohledem sledovala, dokud nespadlo na zem, kde si s ním vítr ještě chvíli pohrával, než se lístek zachytil v trsu trávy.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:27 pm

Trochu ji je připomínám? Nadzvednu obočí a prohlédnu si výraz její tváře. Inteligentní, vždycky jsem si myslel že inteligence až tak důležitá není, že všechno co uděláme se odvíjí od pocitů a toho s jakou vervou k lidem budeme přistupovat. Jenže lidé byli mnohem složitější než jsem si myslel. Nešlo tu jenom o pocity, ale i o potřeby které v nedostatku dokázali měnit lidská srdce a povahy. Šlo o závist, o nutkání, o dostatky. Bojovný. ani tím jsem si nebyl jistý. Za své pocity a myšlenky jsem bojoval dlouho, snažil se prosadit své názory, ale zjištění že to není možné mě zahnalo do kouta. Stále pracuji a snažím se porozumět lidem u kterých si většina myslí že je to nemožné, ale já v nemožné věřím. I to se dalo považovat za část bláznovství, ale mě to bylo jedno. A lstivý? To byla první věc se kterou jsem musel i částečně souhlasit. Lstivost mi pomohla tolikrát dosáhnout svého. Když jsem nad tímto vším ale tak tápal, nebýt inteligentní, bojovný a lstivý, vlastně bych nebyl tam kde jsem teď. Měla pravdu, ale za celou tu dlouhou dobu byla první kdo mi něco takového řekl. Když jsem nad podobnými věcmi uvažoval, vždy jsem měl pocit opaku. Skoro jako to plaché zvíře které se smíří s tím jací lidé jsou a proto mlčí a utíká. Koutkem oka zahlédnu jak se zadívá do mých očí a proto se i já podívám do těch jejich. Začínám mít tu její šílenost opravdu rád, pomyslím si a potom se nad svými myšlenky ušklíbnu. Stále jsem si ji prohlížel, zatímco ona odvrátila pohled na zdejší krajinu a pohodlně se usadila na lavičce.
    „Nevím co ti na to říci,“ přiznám a ve všech těch myšlenek se nakonec spokojeně pousměji. Bylo to zvláštní, tady takto po dlouhé době posedávat s někým kdo komunikoval, kdo se nebál nebo nehledal příležitosti které proti mě využít. Byla upřímná, slyšel jsem to z jejího hlasu který byl jistější než první den co jsem měl tu příležitost s ní mluvit. Snažil jsem se aby to ti kreténi nepokazili, dokud bude v moji péči nebojím se o ni, ale co když přeci jen. Ne, nikdy jsem nedovolil aby mi vzali pacienta kterého jsem měl proto to nedovolím ani teď.
    „Je něco co by jsi chtěla dělat?“ zeptám se a zamyslím. Samozřejmě jsem tím myslel něco co v rámcích mezí mohu umožnit. Nemohl jsem ji prozatím vzít ven, okamžitě by mi pacientku odebrali a já bych byl vyhozen, nebo jsem si to alespoň myslel. Ale věřil jsem tomu že pokud budeme spolupracovat, jednou se dopracujeme i k tomuhle.. hádám že to lehké nebude, ale co kdy bylo lehké? Když jsou věci takové, většinou to nestojí za to. Ale čím více člověk bojuje pro to co chce, tím sladší bývá úspěch. Těší mě že jsem ji mohl poznat, ne jako doktor, ale jako člověk. Byla vskutku zajímavá a já nelitoval toho, že jsem si její případ vzal.
    Erik
    Erik
    Admin

Šlo vidět, že přemýšlí nad tím, co jsem řekla, ale nedokázala jsem odhadnout, co tím myslel. Zeptá se mě, co bych chtěla dělat a já se na něj opět zamyšleně zahledím. Byla jsem teď spokojená, přece jen jsme po dlouhé době byla venku. Zatím mi to stačilo. Nenapadalo mě nic, ale i tak jsem měla nutkání mu něco říct. Chtěla jsem mu říct, jak tohle všechno pro mě moc znamená. Když jsme byla v ostatních ústavech, rvali do mě léky, injekce, báli se mě a zrovna dvakrát se jim se mnou mluvit nechtělo. Buď mě nechali ve svěrací kazajce, nebo se mnou mluvili přes dveře. Začala jsem si připadat jako zvíře, ne jako osoba. Otupilo mě to, ztratila jsem naději a touhu žít. Chtěla jsem umřít, ale… Něco mi to nedovolovalo. Možná v tom měla nakonec prsty Kitsune a zachránila mi život vícekrát, než jsem si vědoma. Potom se objevil Erik. Jako první se na mě díval jako na osobu, několika slovy mi dokázal vrátit radost ze života. Ukázala mi, že je tady naděje. Dal mi to důležité, co mi v životě scházelo. I když jsem ho napadla, neodešel, nenaštval se, neublížil mi. Vybral si tu těžší cestu a já mu za to byla vděčná. Chtěla jsem mu říct, jak jsem vděčná, jak mi pomohl, ale nemohla jsem najít slova, netušila jsem, jak vyjádřit své pocity. Tak nějak automaticky natáhnu ruku k jeho obličeji a zlehka se dotknu jeho tváře. Stále jsem se dívala do jeho očí a chystala se mu ukázat, co pro mě tohle všechno znamená, co pro mě on znamená. Hned na to se ale zarazím a párkrát zamrkám. Nemohla jsem. Nemůžu používat magii, vždyť je jen člověk, jen bych to všechno zhoršila. Tiše si povzdechnu a položím obě ruce do klína.
    „Nic mě nenapadá,“ řeknu nakonec potichu a zadívám se na prašnou zem pod našima nohama.
    Erik
    Erik
    Admin

Mlčela a vypadalo to že přemýšlí, také jsem přemýšlel. O životě, o naději a o všem co se mi právě prohnalo hlavou. Bylo toho mnoho, ale já byl na vodopád strhujících myšlenek už zvyklý. Přece jen jsem se s tím potýkal část života a věděl jsem že ho mám před sebou ještě dost. Lehce se pousměji a potom si ji znova prohlédnu. Dívala se do mých očí a natáhla ruku k mému obličeji, zlehka jsem cítil její dotek na tváři. Uvězněn za prosklenou zdí umírá záblesk naděje v jejich očích. Touží otevřít klec, kolikrát se jí nepodařilo dosáhnout nebes? Její srdce je znavené nedůvěrou, pocity jsou skličující, barvící křídla na bílo. Je zajatcem své vlastní svobody. Už je načase aby vložila svou důvěru v někoho jiného, někomu kdo mu nechce ublížit. Někdo kdo rozdrtí tu zeď aby jí osvobodil. Už je čas zanechat všechno za sebou, roztáhnout křídla k obloze a vyletět jako skutečný motýl. Důvěra musí být obnovena a sním i její pocity. Teprve poté spatří tu oslnivou krásu svých křídel. Nic ji nenapadalo ale já to nechal být, jenom jsem se postavil a pousmál. Natáhnu k ní ruku a počkám jestli se chytí.
    „V tom případě bych ti něco rád ukázal,“ hlesnu a pozorně se zadívám do jejich očí. Byly vskutku tajemně okouzlující a ač v sobě nesli mnoho bolesti, přesto se chvílemi stále dokázaly usmívat. Obdivoval jsem to.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:28 pm

Postaví se na nohy a natáhne ke mně svou ruku. Jeho úsměv mě zcela okouzlil, chvíli jsem jen tak seděla a koukala na něj, poté se ale také usměji a chytím ho za ruku. Vytáhne mě na nohy a poznamená, že mi rád něco ukázal. Usměji se na něj a přikývnu. Byla jsem zvědavá, co má v plánu. Ráda jsem poznávala nové věci a teď ve mně vyvolal zvědavost. Upřu na něj svůj pohled a stále ho držím za ruku. Lehce mu ji stisknu a zeširoka se usměji. Cítila jsem jeho hřejivý dotek a nechtěla jsem ho pustit. Do teď jsem si vůbec neuvědomila, jak moc mi chyběl lidský kontakt, dotek… Co bych teď dala za objetí. Pocítím nutkání ho obejmout, cítit teplo jeho těla a nadechnout se té příjemné vůně smíchané s cigaretovým kouřem, který sice otupoval můj čich, ale patřil k němu. Bylo krásné mít zase někoho na blízku, někoho, komu jsem věřila i přes ten krátký čas s ním. Byl jako maják naděje uprostřed rozbouřeného moře a já nemohla jinak než se snažit k němu doplavat. Spokojeně se usměji a na chvíli zavřu oči. Slyšela jsem zpěv ptáků, šustění listí, cítila vůni stromů a rostlin. Na chvíli jsem si mohla představit, že nejsem v ústavu, že je všechno v pořádku a jsem volná, můžu jít kam chci a nemusím se ničeho bát. Tiše vydechnu a znovu a podívám se okolo. Realita byla bohužel jiná, ale jednou, jednou by to mohla být pravda.
    Erik
    Erik
    Admin

S nataženou rukou jsem se jí díval do očí, seděla však dál a koukala na mě. Byla to krátká chvíle ale i tak mi přišla něčím zvláštní, než se pousmála a natáhla ruku k té mé a chytila se. Když přikývla, potěšilo mě to. Vytáhl jsem ji na nohy a ohlédl se okolo. Když však otevřela oči, rozešel jsem se směrem dál do parku, ale tak, abych si víceméně léčebnu obešel dozadu. Vzdalovali jsme se od hlavních dveří, i od lavičky na které jsme před chvílí seděli. Zhluboka se nadechnu a nakonec sejdu z chodníku zdejšího parku směrem za budovu, kde se zastavím u jedněch dveří, které vedli dovnitř. Pustím její ruku, hrábnu do kapsy ze které vytáhnu klíče a odemknu. Pomalu otevřu rozvrzané staré dveře a vejdu dovnitř, počkám až za mnou vejde i Eliss. Tahle místnost byla už dlouho uzavřená, od dob co zde jedna z našich pacientek Veronika zavraždila ze zoufalosti dva lidi a nakonec sama sebe. Nebylo mi blbé chodit na podobná místa, ale důvod proč jsem tady přišel i s ní byl zcela jiný. Došel jsem k oknu a roztáhl tmavé závěsy od kterých se vzneslo tolik prachu. V dálce v rohu se tyčilo překrásné staré piano pod zaprášenou černou plachtou. A to byl ten důvod proč jsem ji vzal zrovna sem.
    „Říkala jsi že máš ráda hudbu,“ hlesnu a rozejdu se k plachtě, kterou z něj stáhnu dolů.
    Erik
    Erik
    Admin

Vedl mě kolem budovy do míst, která jsem neznala, ale věřila jsem mu. Dojdeme k zamčeným dveřím a Erik pustí mou ruku. Aniž bych chtěla, z hrdla se mi vydere nesouhlasné zakňučení a ihned na to zčervenám. To jsem neměla dělat. Raději vejdu do místnosti a rozhlédnu se okolo. Byla tady tma, ale i tak jsem dokázala rozeznat co je v místnosti díky mému zlepšenému zraku. Erik roztáhne závěsy a zvedne se oblak prachu. Začnu se rozhlížet okolo a prohlížet si všemožné věci. Kdyby to tady opravili, byla by to pěkná místnost.
    „Proč je to tady zavřené?“ zeptám se a otočím se na doktora, který zrovna sundal plachtu z piána s tím, že mám ráda hudbu. Vesele se na něj zazubím a rozejdu se k němu.
    „Ano, hudbu mám moc ráda, ale neumím hrát na klavír, jen na kytaru. Teda doufám, že jsem to za ty roky nezapomněla.“ řeknu a zmáčknu klávesu na klavíru. Místností se rozlehne hlasitý tón, který se odrážel od stěn. Byla tady skvělá akustika.
    „Umíš hrát? Zahraješ mi něco?“ zeptám se ho a upřu na něj prosebný pohled. Chtěla jsem si něco poslechnout a kdybych se pokusila něco zahrát já, nejspíš by mi to urvalo uši. Jedna z nevýhod citlivého sluchu.
    Erik
    Erik
    Admin

Zamyslím se nad zvukem která vydal před vstupem do místnosti. No ano, nenapadlo mě, že by si mohla myslet že ji vedu do nějaké místnosti, kde bych ji chtěl zavřít. Nebo to bylo možná kvůli tomu, že jsme se vraceli zpátky do budovy. Ovšem byla tu jenom jedna místnost, která nikam jinam nevedla. Jenom jedna jediná místnost, která byla skoro prázdná jen několik věcí bylo přikryto plachtou a bylo vidět že už ji nikdo dlouho nepoužíval. když roztáhnu závěsy a vpustím do místnosti trochu světla, Eliissa si to tady začne pomalu prohlédnout a zeptá se mě proč je to tady zavřené. Ještě jednou se ohlédnu okolo a potom odtrhnu pohled od dřevné podlahy.
    „Jedna z pacientek tu v záchvatu zoufalosti zabila dvě ženy a nakonec sama sebe, od té doby se tahle místnost nepoužívá,“ odpovím ji na otázku a když se rozejde ke klavíru, udělám to samé. Potvrdí mi že má hudbu opravdu moc ráda, ale že na klavír hrát neumí jedině na kytaru, ale tu jsem měl leda tak na pokoji.
    „I tu mám, ale ne tady,“ hlesnu a sleduji jak zmáčkne klávesu na klavíru. Místností se rozlehne hlasitý tón a já se pousměji. Když se na mě však otočí s tím, jestli umím hrát a zda bych ji něco nezahrál, přikývnu.
    „Zkusit bych to mohl, ale neslibuji že mi to půjde, už dlouho jsem nehrál,“ pousměji se a nakonec si usednu za klavír a zadívám se na jeho bílo-černé klávesy. Co bych měl zahrát? A v tu chvíli se mi vybaví jedna melodie, přesto však hrát nezačínám.
    Erik
    Erik
    Admin

Řekne mi, co se tady stalo a já se rozhlédnu okolo. Začnu se smát a i když se po chvilce uklidním, pořád mám na tváři úšklebek.
    „Jeden by řekl, že po tom, co se tady stalo a uzavřeli to tady, sem nevezmeš někoho, kdo má na krku vraždu a několik napadení s pokusem o vraždu,“ řeknu a znovu se začnu smát, i když to tak vtipné nebylo. Nakonec se zklidním a podívám se na Erika, který seděl za klavírem. Sedátko bylo dost dlouhé pro nás pro oba a tak si sednu vedle něj. Podívám se na klávesy a opět jich pár zmáčknu, ten zvuk se mi líbil. Erik ještě nezačal hrát a tak se na něj povzbudivě usměji.
    „Určitě ti to půjde,“ řeknu mu s úsměvem prohlédnu si celý klavír. Možná by mě na něj mohl naučit? Ráda jsem se učila nové věci a díky mojí schopnosti mi to šlo velmi rychle. ve škole jsem nikdy neměla problém, všechno jsem si pamatovala. Občas to bylo otravné, ale před pár lety jsem se to naučila ovládat a od té doby si pamatuji jen to, co sama chci. Bohužel moje schopnost nezahrnuje i mazání vlastních vzpomínek. Kéž bych mohla vymazat Kitsune. Jakmile si to pomyslím, zaplaví mě úzkost. Nemohla bych to udělat, byla mojí součástí a ať už byla jakákoliv, byla to stále osoba. Moje Alter ego. Kitsune. Už jsem se vzdala možnosti, že se ji zbavím, místo toho jsem se chtěla naučit, jak s ní žít v harmonii.
    Erik
    Erik
    Admin

Příspěvek pro Erik za Tue Nov 01, 2016 1:29 pm

Jeden by řekl, natočím hlavu na stranu a pousměji se. Smála se ale nenuceně, byl to příjemný smích, i když to moc vtipné nebylo, pobavilo mě to. Já se také dost často smál věcem které nebyly vtipné ani zdaleka.
    „A ono na tom snad záleží? Nemyslím si,“ hlesnu bez jediného náznaku emoce v hlase a potom se znovu podívám na piano. Položím ruce na klavír a zmáčknu pár kláves, zhluboka se nadechnu a opět vydechnu když zazní pár tónů. Eliss se posadí vedle mě a já se o kousek posunu aby měla dostatek místa. Znovu se zamyslím nad melodií a nakonec položím ruce pevně na klavír a pomalu začnu hrát melodii, která mi i po tolika letech hrála v hlavě. Slunce prosvítalo skrze okno do místnosti a příjemně hřálo, byl tu klid a vedle mě seděla příjemná společnost, ač by to tak někdo neřekl. Nakonec však začnu hrát.
    Tuhle melodii.
    Erik
    Erik
    Admin

Sledovala jsem, jak položil ruce na klávesy a pár jich zmáčkl, místností se ihned rozezněl ten krásný zvuk a já zavřela oči. Seděla jsem těsně vedle něj a cítila jsem, jak se zhluboka nadechl. Slunce pronikalo do místnosti a ozařovalo ji tlumeným světlem, paprsky mě hřály na tváři a v místnosti byla skvělá atmosféra. Chvíli jsem ještě čekala, ale poté Erik přiložil ruce na klavír a začal hrát. měla jsem v plánu sledovat a zapamatovat si, jak hraje, abych ji poté dokázala také zahrát, ale… Jakmile začal hrát tu tichou melodii, přestala jsem se soustředit na to jak hraje a místo toho jsem zavřela oči, abych si hudbu mohla naplno vychutnat. Položím si hlavu zlehka na jeho rameno, ale dávám si pozor, abych ho neomezila v pohybu. Vychutnávala jsem si tu tesknou melodii a zvuk klavíru a úplně jsem zapomněla na realitu. Vyvolávala ve mně tolik vzpomínek a emocí. Vzpomínala jsem na mou matku a mé sourozence, byli jsme šťastní, ale… Proč se to muselo stát zrovna nám? Potom dětský domov, neustálé stěhování, rozdělili nás… Jak se mi po nich stýskalo! Po tvářích se mi začnou kutálet horké slzy, ale neudělám nic, abych je zastavila. Proč jsem musela skončit u Tylerových? Proč se to jen stalo? Proč musím trčet tady? Hudba už pomaličku končila a z mého hrdla se vydralo tiché zavzlykání. Zhluboka se nadechnu a poté se otočím na Erika.
    „Hraješ nádherně,“ zašeptám potichu.
    Erik
    Erik
    Admin

Zavřu oči a nechám se melodií sám unášet, ale ne na dlouho protože jsem ihned nucen je otevřít abych nespletl klávesy. Znova se zhluboka nadechnu a na chvíli se pokusím na nic nemyslet, ale nešlo to. Nedokázal jsem své myšlenky zastavit a i když se mi teď míhala jedna přes druhou, nesnažil jsem se je zastavit. Stále jsem však neměnil svůj výraz ve tváři. Hudba byla v polovině a já cítil Elissinou hlavu na svém rameni. Přesto jsem však hrál dál. A když hudba doznívala, zaslechl jsem její tiché zavzlykání. Když píseň dohraji a zaslechnu její hlas s tím že hraji opravdu nádherně. Zvednu k ní hlavu a upnu svůj pohled na její uslzenou tvář. Jednu ruku nechám na klávesích a druhou natáhnu k její tváři, kde ji pomalu a opatrně setřu slzy ze tváří. Pousměji se a místo toho abych něco řekl se jenom pomalu obrátím ke klavíru a začnu hrát dál. Zajímalo by mě co se jí teď hodní hlavou, co si myslí, proč pláče. Už jenom z principu že jí tahle melodie zasáhla, už jenom to znamená že pocity stále má. Není bezcitná, je jenom jiná. Stejně tak jiná jako já a to mě fascinovalo. A což se Kitusne týkalo, bylo zvláštní jí takhle nazývat. Byla to přeci jenom další osobnost, její část která se ji snažila chránit, i když trochu zvláštním způsobem, který ji tady dostal. Opravdu si s ní budu muset promluvil, časem určitě.
    Meh, tuhle.
    Erik
    Erik
    Admin

Beze slova s vážným výrazem mi opatrně otře slzy z tváří. Vděčně se na něj pousměji a zhluboka se nadechnu. Nevím proč mě ta hudba tolik vzala, ale spíš ve mně vyvolala mnoho vzpomínek. Použila jsem svou schopnost, abych si celou melodii zapamatovala. Nechtěla jsem ji zapomenout, nechtěla jsem zapomenout tenhle moment. Usměji se a neunikne mi, že Erik znovu položil ruce na piáno. Zvědavě se na něj podívám a opět aktivuji magii, abych si melodii zapamatovala. Takhle byla živější, veselejší. Líbila se mi. Dívala jsem se, jak hraje a zapamatovávala jsem si každý pohyb jeho rukou, abych skladbu také dokázala zahrát. Celkem mě to vyčerpávalo. Přišla jsem si slabá a magii jsem dlouho nepoužívala, přesto jsem si to chtěla zapamatovat. Začnu si poklepávat nohou do rytmu a zaposlouchám se do hudby, která teď ve mně vyvolávala zcela jiné vzpomínky. Z nějakého důvodu jsem přemýšlela o Erikovi, jak mi vstoupil do života a za tak krátkou dobu mi ho změnil. Posledních pár let jsem byla zavřená v pokoji, mezi čtyřmi stěnami a teď jsem vedle něj seděla a hrál mi na klavír. Hudba dozní a já se na něj s úsměvem podívám. Trochu nejistě položím ruce na piáno a začnu hrát tu skladbu. Zahraji prvních pár not a přestanu. Zhluboka se nadechnu a zavřu oči. V hlavě si ještě jednou přehraji tu vzpomínku a opět položím ruce na klavír. Začnu hrát tentokrát celou skladbu a i když udělám pár chyb, při kterých sebou cuknu, když je zaslechne můj citlivý sluch, dohraji ji do konce. Položím si ruce do klína a s úsměvem se podívám na Erika.

Sponsored content

Příspěvek pro Sponsored content

Právě je Tue Nov 12, 2019 10:01 am